Vládo, kup si zpět zásobníky na plyn, volají odborníci. Jinak podle nich Česko narazí

Situace je naprosto kritická. Kvůli eskalující ruské agresi Česku hrozí uzavření ruských plynových kohoutů, což by podle odborníků mohlo znamenat dlouhodobější odstávku českého průmyslu a pokles HDP o šest procent.

Jak řešit vyskové ceny energie v ČR

Ceny energie se musí snížit okamžitě, následky současného stavu poškodí trvale českou ekonomiku. Co jsou příčiny vysokých cen a jak je lze snížit?

Jak nejlépe zkrotit drahé energie

Překotný vývoj cen energií hýbe veřejným prostorem. A mnoho „expertů“ se překonává v hledání příčin a souvislostí, pokoušejí se predikovat budoucí vývoj, nebo kdy a jaký bude cenový strop.

Co Fiala upřel lidem. Přitom má kde brát. Elektrické počty, z nichž mrazí

Na Slovensku mají díky dohodě tamní vlády se Slovenskými elektrárnami odběratelé garantovány nynější ceny elektřiny až do konce roku 2024. „Podobné řešení česká vláda odmítá. U nás vinou dvojnásobné ceny za elektřinu zaplatí domácnosti při spotřebě 16 TWh ročně v burzovních cenách až o 30 miliard korun za rok více než na Slovensku.

OTEVŘENÝ DOPIS ministru průmyslu a obchodu

Vážený pane ministře, se zájmem jsme si přečetli výsledky Vašeho jednání na půdě Energetického regulačního úřadu. Jsme velmi rádi, že se snažíte najít rychlou a efektivní cestu, jak řešit současnou energetickou krizi, která nutně dostává do energetické chudoby miliony...